İstem Dışı Vajinal Kasılmalar Neden Olur?

İstem Dışı Vajinal Kasılmalar Neden Olur - İstem Dışı Vajinal Kasılmalar Neden Olur?

Vajinismus hastalarında kasılmalar vajinal girişle sınırlı kalmayabilir, vücudun diğer bölgelerinde de yaygın kasılmalar hissedilir. Yani hasta kendini savunmaya alarak bütün vücudunu (bel, boyun,sırt, bacaklar, kasıklar) cinsel ilişkiye kapatır. Bu sebeple kadınlarda cinsel ilişki denendiği günler içinde bedende yoğun olarak kas ağrıları olabilir. Kas ağrılarının da eşlik etmesi vajinismus hastalığı derecesinin yüksek olduğu anlamına gelir.

Bazı vajinismus hastalarında kasılmalar vücuda yayılmaz sadece vajinada sınırlıdır ve bu nedenle cinsel ilişki olamaz. Vajinadaki kasılmalar ve hastanın vajinismus olduğu bazen kadın tarafında değil de erkek eş tarafından anlaşılır. Cinsel birleşme anında kadının vajinasını kasması ile karşılaşan erkek partner bu durumu “vajina girişini kapatan bir duvar ” gibi tanımlarlar.

Vücudun bazı bölgelerinde (bel,sırt, bacaklar, kasıklar) ve vajina da oluşan kasılmalar kadının kontrolünden çıkmıştır ve istemsizce oluşmaktadır. Ve bu kasılmalar; endişe, korku ve hatta “panik atak benzeri” bir tablo ortaya çıkarır. Penis vajina birleşmesine kadar herşey normalken tam birleşme anı geldiğinde kadın cinsel ilişkiyi istemez bacaklarını sıkıca kapatır, eşini iterek cinsel ilişkiye son verir.

Vajinismus hastalarının pek çoğu uzun zamandır evli olmalarına karşın halen bakiredir. Genelde cinsel ilişki anında ağrıdan ziyade “penis girdiğinde çok ağrı olacak” gibi bir korkuya kapılırlar.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.