Vajinismus Nasıl Bir Hastalıktır?

Vajinismus Hastası Eşlerin Yanlış Yaklaşımları - Vajinismus Nasıl Bir Hastalıktır?

Vajinismus sorununu yaşayan pek çok kadın için bu durum beklenmedik bir olaydır. ilk gece korkusu ile birlikte vajinal kasların istemsiz bir şekilde kasılması bu duruma sebep olur. Bu kasların kontrolden çıkması tamamen istemsiz bir şekilde olmaktadır. Vajinismuslu kadınlar genelde cinsel arzuları olan kadınlardır. Cinsel isteksizilik vajinismustan apayrı bir konudur. Vajinismus olan kadında cinsel arzu vardır kadın seks yapmayı ister ancak tam penis vajina birleşmesi esnasında oluşan istemsiz kasılmalar nedeniyle birleşmeyi gerçekleştiremez sorun tam birleşme anında oluşan panik atak benzeri korkular ve istemsiz kasılmalardır. Vajinismus sorununun uzun süre devam etmesi cinsel isteksizliğe neden olabilir. Ya da bir kadında hem cinsel isteksizlik hem de vajinismus aynı anda bulunabilir.

Neden bazı kadınlarda cinsel birleşmeye karşı böyle tepkiler oluşuyor ve buna ne sebep oluyor? Genelde birleşme anında beyinden ve tüm vucuttan cinsel birleşmeyle ilgili olumsuz mesajlar gönderiliyor bu da refleks vajinal spazma neden oluyor. Bu kasılmaların şiddeti ve derecesi kişiden kişiye değişebilir bazı kişilerde tüm vucuda yayılan çok yoğun kasılmalar oluyorken bazılarında ise bu kasılmalar sadece vajina ile sınırlı kalmaktadır. Vajinismus tedavisi Istanbul a başvuran hastalarımızın bir kısmı bu kasılmaları sanki bir duvara çarpıyormuş gibi tarif etmektedirler. Vajinismusun şiddeti yüksek olan bir kısım hasta ise birleşme denemesine dahi izin vermemektedir

Her kadında vajinismusa neden olan etken ve vajinismus şiddeti farklı olduğu için tedavi yaklaşımı da bireysel olmalıdır. Hiç kimse birbirinin aynısı değildir tedavi yaklaşımlarında da bireysel farklılıklara dikkat edilmelidir. Hastayı yapamayacağı egzersizlere zorlamadan uyum göstereceği bilimsel teknikler kullanılarak tedavi etmek en doğru yaklaşım olmalıdır aksi takdirde uzayan tedaviler yapılamayan egzersizler hastanın tedaviyi bırakmasına vajinismus şiddetinin artmasına ve büyük hayal kırıklıklarına neden olabilir. Tedavi öncesinde hasta için uygun yaklaşım belirlenmelidir.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.