Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir 1200x480 - Vajinismus Nedir?

Vajinismus kadının ilişkiye girmeyi istemesine rağmen istemsiz bir şekilde vajinal kaslarını kasmasıyla cinsel ilişkiye girememesi durumudur. Bu durum bilinç dışında gelişen ve tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Maalesef toplumumuzda bunun bir hastalık olduğunu bilmeyen ve eşinin kendini istemediğini düşünen erkekler nedeniyle vajinismuslu  çiftlerde zamanla cinsel isteksizlik ve evlilik problemleri oluşabilmektedir.

Vajinismus vajinayı çevreleyen kaslarda ki istemsiz kasılmalar sonucu penisin vajina içerisine girememesi ya da cinsel birleşmenin zor ve acılı şekilde olmasıdır. Bu bölgedeki başlıca kas grupları pubokoksigeal (PC) kaslarıdır.

İstemsiz vajinal kasılmalar vajina içerisine herhangi bir yabancı cisim tampon ya da parmak gibi bir nesne yerleştirilmeye çalışıldığında refleks olarak tetiklenir. Bazı kadınların yanlışlıkla vajina darlığı olarak düşündüğü bu spazmlar vajina girişini daraltır ve cinsel birleşmeyi imkansız hale getirir. Vajinal giriş kasılı dolayısıyla gergin olduğu zaman vajina içerisine bir şey yerleştirmek çok ağrılıdır ya da bir şey yerleştirmek mümkün olamamaktadır. Vajinismus hastalığında kasılmalar genelde vajinan alt 1/3 lük kesiminde olmaktadır . Bu spazmlar vücuttaki diğer kas gruplarını da kapsayabilir. Genellikle vajina içerisine bir şeyler yerleştirme denemeleri sonlandığında kaslar rahatlar ve normale döner.

Vajinismus genital bölge anormalliği ilgili bir durum değildir. Bazı kadınlar vajinalarının çok küçük olduğunu içeriye birşey girmesinin imkansız olduğunu düşünürler.

Vajinismus (veya Vaginismus) kesin tedavisi mümkün bir sorundur. Hatta vajinismus tedavi süreleri eskiden olduğu gibi aylarca senelerce değil, sadece bir kaç gün içinde bitebilmektedir.

Vajinismus sorunu kadınlarda cinsel ilişkiye girememe nedenlerinin başındadır. Kadınlarda ilk gece korkusu olarak da bilinir. Yani İlk gece hakkında yanlış,abartılı bilgilendirmeler vajinismus oluşmasına sebep olabilir.

Kadında cinsel ilişki”vajen (vajina)” diye adlandırılan bölgede olur.

Vajinismus; cinsel birleşme esnasında kadının vajina kasları (“Pubococcygeus (PC) kaslarını”) , istemsiz kasması neticesinde cinsel birleşmenin acılı veya imkansız hale gelme durumudur.

Yalnız değilsiniz !..

Vajinismus tüm dünyada özellikle Türkiye’de sıkça karşılaşılan bir cinsel problemdir. Ülkemizde ortalama olarak her 10 kadından 1 ‘inde cinsel ilişki problemi mevcuttur.

Vajinismus sorunu yaşayan bizim tedavimizle bu sorundan kısa sürede kurtulmuş binlerce vajinismus hastası kadının başarı öykülerini okuyun, vajinismus hastaları ile yaptığımız röportajları izleyin, bu problemle ilgili haberlerimizi ve vajinismus hasta yorumlarını facebooktan siz de takip edebilirsiniz, yalnız olmadığınızı bu durumda olan başka kadınlar da olduğunu görebilirsiniz..

(Grubumuz açık gruptur, Üye olma şartı yoktur)

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.