Vajinismusta Botoks Etkili Midir?

Vajinismusta Botoks Etkili Midir - Vajinismusta Botoks Etkili Midir?

Vajinismusta temel problem kadında cinsel deneyime karşı oluşan olumsuz duygular korku ve kaygıdır. Korku ve kaygıya bağlı olarak vajen alt kaslarında bazen de tüm vucuda yayılan kasılmalar olur ve kadın cinsel ilişkinin tamamlanmasına müsaade edemez.

Vajinismus tedavisinde kabul görmüş en etkili yöntemlerin başında bilişsel ve davranışsal terapiler gelmektedir. Bu kadınlarda sadece botoks enjeksiyonu korku ve kaygıyı azaltmada fayda sağlamaz önemli olan kadındaki cinsel birleşme anıyla ilgili olumsuz düşüncelerin değiştirilmesinin sağlanmasıdır bu da ancak etkili bir cinsel terapiyle mümkün olmaktadır. Cinsel terapilerde hastanın korku ve kaygısı giderilir ve kişi vajen kaslarını kontrol edebilmeyi öğrenir.

Vajinismusun %90 oranında sebebi psikolojiktir ve psikolojik sorunun çözümlenmesi doğru bir cinsel terapi ile mümkündür. Vajinismus sebeplerinin u anatomik faktörlerle ilgilidir. Bu gibi hastalarda ise korku ve kaygı dan ziyade kızlık zarı anomalileri ve çeşitli fiziksel problemler mevcuttur bu nedenle öncelikle hastaların çok iyi değerlendirilmesi ve tedaviye başlamadan önce sabebin doğru saptanması gerekir.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.