Vajinismusta Önerilmeyen Tedaviler

Vajinismusta Önerilmeyen Tedaviler - Vajinismusta Önerilmeyen Tedaviler

Genel Anestezi Alarak (Uyutularak) Cinsel İlişki
Vajinismus tedavisinde hastaya genel anestezi vererek ya da bir takım uyku ilaçları ile uyutularak bilinci yerinde olmadan cinsel ilişki yaşanması çözüm değildir. Hasta bilinci açık olduğunda yine korkacaktır ve bu durum o hasta psikolojisinin daha da kötüleşmesine sebep olabilir. Bazı hastalarda ‘’ bir kere olunca devamı gelir ‘’ şeklinde yanlış inanışlar olabilir ancak ne yazık ki vajinismus tedavisinde hastanın bilinci yerinde olmadan yapılan tedaviler pek fayda sağlamaz önemli olan bu sorunu yaşayan kadının vajinal kaslarını istemli bir şekilde kullanmayı öğrenmesi ve tedavi ile korku ve kaygısının azaltılmasıdır.

Anti Depresan İlaçlar
Hastada vajinismusa eşlik eden altta yatan bir depresyon durumu varsa antidepresan kullanılabilinir ancak böyle bir durum yoksa sakinleştirici veya anti depresan ilaçların verilmesi vajinismus sorununa çözüm olmamakla birlikte bu tarz ilaçların kullanılması sonucunda hastada cinsel isteksizlik, uyku hali, yorgunluk hali ve cinsel isteksizlik oluşabilir.

Kas Gevşetici İlaçlar, Kremler
Kas gevşetici ilaçlar, uyuşturucu kremler, kayganlaştırıcılar vajinismus sorununu çözmek için çare değildir çünkü sorun psikolojiktir.

Kızlık Zarının Ameliyatla Çıkarılması (Himenektomi)
Hastanın fizyolojik olarak kızlık zarı yapısı ile ilgili problemleri olabilir. Kızlık zarının alınması çözümü kolaylaştırabilir ancak tek başına çözüm sağlamaz sonrasında terapi süreci ile bu hastalıktan kurtulmak mümkündür. Sadece kızlık zarının alınması ile sorunun çözümlenmesi nadirdir.
Vajinismus probleminde en büyük sorun hastanın bilinç altı korkularıdır ve bunun çözümlenmesi gerekir.
Vajinismus vajina hastalığı değil, hastanın bilinç altı kaygılarının yarattığı bir hastalıktır.

Sıcak Suya Oturma Banyoları
Genital bölgenin yumuşaltılması ve gevşemesi için yapılan bu tarz şeyler ilişki için bir fayda sağlamamaktadır.

Hastane Ortamında Cinsel İlişkiye Girmek
Bu şekilde baskıcı ve zorlayıcı yöntemler doğru değildir. Hasta kendini kötü hisseder, kaygılarının artmasına neden olur ayrıca etik ilkelerle bağdaşmaz.

Alkol Alıp İlişkiye Girme
Alkol alıp ilişkiye girme denemeleri sonuç vermez korkular artar, umutsuzluk pekişir.

Vajinismus Tedavisinde Kullanılan Mücizevi Bir İlaç, Krem Ya Da Jel Yoktur
Vajinismus bir vajina hastalığı değildir bu tür kremler, haplar işe yaramaz.
Bilinç altı problemi (korku) olduğu için amaç bu korkuyu yenmek olmalıdır.
Bu tür yanlış yöntemler hastayı karamsarlığa ve umutsuzluğa iter maalesef ki çareyi cinci hocalarda, büyücülerde arayanlar dahi vardır.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.