Vajinismusun Nedenleri Nelerdir?

Vajinismusun Nedenleri Nelerdir 1200x480 - Vajinismusun Nedenleri Nelerdir?

Vajinismus hastalığının en yaygın sebebi çocukluk çağında cinsellik konusunda kız çocuklarına verilen ve bilinçaltına yerleşen yanlış bilgilendirmelerdir. Cinsel ilişkinin kötülenmesi, kızlık zarının çok önemli ve korunması gereken bir organ olduğuyla ilgili telkinler bilinçaltında ciddi psikolojik sorunlar oluşturabilmektedir.

Vajinismus hastası olan kadınlar çoğunlukla cinsel istek konusunda problemi olmayan cinsel isteği olmasına rağmen ilişkiye girmeyi başaramayan kadınlardır. Toplumumuzda bunun hekim tarafından tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu bilmeyen insanlar çareyi hacı hoca medyum gibi yollarda aramaktadır. Hera vajinismus tedavi derneği olarak amacımız bu konuda toplumu bilinçlendirmek ve bu sorunu yaşayan kadınları tedavi konusunda doğru yönlendirmektir.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.