Vajinismusun Türleri Nelerdir?

Vajinismusun Türleri Nelerdir 1200x480 - Vajinismusun Türleri Nelerdir?

Primer (Birincil) Vajinusmus: Cinsel ilişkinin daha önce hiç gerçekleşememiş olmasıdır. Vajinismus hastalarının çoğu bu gruptadır. Yıllardır evli olmalarına rağmen ‘’bakire’’ dirler.

Sekonder (İkincil) Vajinusmus: Geçmişte normal bir ilişki yaşamış olan kadının çeşitli nedenlerle sonradan ilişkiye girememe halidir. Bunun sebebi genelde yaşanmış bir cinsel travmadır. (Taciz, tecavüz, sert bir jinekolojik muayene , zor doğum, düşük ). Primer vajinismusa göre daha az sıklıkla görülür.

Aparoni: Fiziksel sorunlar nedeniyle kişinin cinsel ilişkiye girememesi halidir.

Disparoni: Ağrılı cinsel ilişki anlamına gelmektedir. Sekonder vajinismusa sebep olabilir. Çeşitli jinekolojik problmeler ağrılı cinsel ilişki sebebi olabilir.

Vulvar Vestibulitis Sendrom (VVS, Vulvar Vestibulitis): Vulvar vestibulumda oluşan duyarlılık sonucu ağrılı cinsel ilişkiye sebep olan bir durumdur. Tedavisinde basit bir cerrahi işlemle ağrılı cilt dokusunun çıkarılmasıyla sorun büyük oranda ortadan kalkar.

suleyman@eserdag.com
+90 (212) 225 15 00
Hakkımızda
Hera Klinik 2002 yılından bu yana yurt içi ve yurtdışında 7000'den fazla vajinismus hastasını başarıyla tedavi ederek bu sorundan kalıcı olarak kurtulmalarını sağlamıştır. Hemen bizi arayarak randevu alabilir ve bu sorundan 3 seansta uzman doktorlarımızla kurtulabilirsiniz!
Copyright © 2018. Hera Klinik Vajinismus Tedavisi Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.